صفحه اصلی اخبار درباره ما ارتباط با ما telegram
صرافی ناظران
صرافی ناظران
صرافی ناظران
 • نوشته شده در تاریخ ۱۳۹۷/۰۲/۱۹
  تعداد نظر :(#)

  بی‌توجهی بازار طلا به اظهارات ترامپ


  در حالی که قیمت طلا ظاهرا با به هم خوردن برجام باید افزایش می‌یافت اما با تاثیرگذاری دیگر عوامل روند کاهش را پیمود.

 • امروز در بازارهای جهانی قیمت هر اونس طلا ۲.۴ دلار کاهش یافت و به قیمت ۱۳۱۱ دلار و ۸۰ سنت معامله شد. قیمت امروز فلز زرد در کمترین زمان به قیمت ۱۳۰۳ دلار و ۶۰ سنت و در بیشترین زمان به قیمت ۱۳۱۳ دلار و ۶۰ سنت به فروش رفت.

  قیمت امروز این فلز گرانبها نسبت به یک ماه گذشته ۲۳.۹ دلار کاهش داشت اما در مقایسه با یک سال گذشته با ۹۰.۷ دلار افزایش همراه شد.

  در گروه سایر فلزات گرانبها هم امروز نقره ثابت بود اما فلزات پلاتینوم و پالادیوم افزایش‌هایی به ترتیب ۱ و ۳ دلار را داشتند.

  به گزارش رویترز، کاهش امروز قیمت طلا تحت تأثیر تقویت دلار و افزایش قیمت اوراق قرضه بود، البته عقب‌نشینی ترامپ از توافق هسته‌ای با ایران نیز نگرانی از تنش‌های منطقه را بیشتر کرد.

  در همین راستا، دیگر کشورهای گروه ۱+۵ به دنبال نجات توافق هسته‌ای با ایران هستند که تلاش‌های آنها حتی پس از اعلام شب گذشته ترامپ نیز ادامه دارد.

  معمولا در ابهامات اقتصادی و سیاسی قیمت طلا بالا می‌رود چرا که سرمایه‌گذاران سرمایه‌گذاری روی فلز زرد را محیط امنی می‌دانند اما از سوی دیگر، تنش‌های بین کره و آمریکا هم فروکش کرده است

  بنابراین قیمت طلا امروز تحت‌تأثیر افزایش ارزش دلار بود که به بیشترین میزان سال ۲۰۱۸ رسید، همچنین ارزش اوراق قرضه آمریکا نیز در این کاهش تاثیر داشت.

  همچنین چشم‌انداز نرخ بهره برای آمریکا افزایشی است. افزایش نرخ بهره معمولا فشار بر روی فلز زرد را بیشتر می‌کند، چرا که بالا رفتن نرخ بهره، نگهداری شمش طلا را پرهزینه می‌کند.

  از سوی دیگر افزایش نرخ بهره باعث تقویت دلار می‌شود و خرید طلا را برای دارندگان دیگر عرضه‌ها گران‌تر می‌سازد.
 • این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
 • دیدگاه کاربران
  نام شما :

  پیام شما :جدیدترین ها

پربازدیدترین ها

محبوبترین ها