صفحه اصلی اخبار درباره ما ارتباط با ما telegram
صرافی ناظران
صرافی ناظران
صرافی ناظران
 • نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۲۱
  تعداد نظر :(#)

  نایب‌رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران: حباب سکه خالی می‌شود


  پیش‌بینی ما این است که در سال ۱۴۰۰ در مقایسه با سال گذشته به‌طور کلی وضعیت بازار طلا بهتر خواهد شد، این بهبود به معنای ایجاد تعادل و ثبات در این بازار است و نوسان زیادی را شاهد نخواهیم بود.

 • رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: با کاهش تقاضا برای خرید سکه، حباب سکه کاهش پیدا می‌کند.

  محمد کشتی‌آرای نایب‌رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، در گفت‌وگو با همشهری‌آنلاین گفت: پیش‌بینی ما این است که در سال ۱۴۰۰ در مقایسه با سال گذشته به‌طور کلی وضعیت بازار طلا بهتر خواهد شد، این بهبود به معنای ایجاد تعادل و ثبات در این بازار است و نوسان زیادی را شاهد نخواهیم بود.

  وی افزود: آینده بازار طلا و سکه به برجام و اتفاقات اخیر سیاسی گره خورده است و با توجه به اتفاقات سیاسی اخیر و امکان احیای برجام و رفع تحریم‌ها، خوش‌بینی به آینده بازار ارز و کاهش قیمت دلار را افزایش پیدا کرده است و از آنجایی که قیمت دلار به صورت مستقیم بر بازار طلا تأثیر دارد نسبت به آینده بازار سکه و طلا خوش‌بین هستیم و به نظر می‌رسد ثبات و آرامش در این بازار نیز کمتر از بازار دلار نخواهد بود.

  کشتی‌آرای درباره نزدیکی ماه مبارک رمضان و اثر آن بر بازار طلا نیز گفت: قیمت طلا و سکه بستگی به اونس جهانی دارد و اونس جهانی نیر در این ده روز گذشته با افزایشی نرم روبه‌رو بوده است، ولی به‌طور معمول در ماه رمضان شرایط به گونه‌ای است که تقاضا برای خرید کاهش می‌یابد و مردم کمتر به سمت خرید طلا می‌روند.

  وضعیت بازار سکه و طلا در اولین هفته فعالیت‌ها در سال جدید
  این مقام صنفی با توجه به تعطیلی بازار به دلیل شیوع کرونا گفت: با توجه اینکه بازار تا حدود ۱۰ روز آینده تعطیل است؛ بنابراین قیمت‌ها بر اساس دلار ۲۴ هزار و ۸۰۰ تومانی معامله خواهند شد.

  وی در ادامه افزود: با کاهش تقاضا برای خرید، حباب سکه نیز کاهش پیدا می‌کند ولی در قیمت طلا تغییر زیادی نخواهیم داشت. همچنین به دلیل اینکه بانک مرکزی، سکه برای فروش ارائه نمی‌دهد و تمام سکه‌های قابل معامله در داخل بازار هست، پیش بینی می‌شود که حباب سکه بین ۳۵۰ تا۳۸۰ هزار تومان کاهش پیدا کند.

  قیمت طلا و سکه در بازار
  نایب‌رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: با شروع معاملات امروز، شنبه (۲۱ فروردین‌ماه)، قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید (امامی) ۱۰میلیون و ۷۷۰ هزار تومان، قیمت سکه بهار آزادی طرح قدیم ۱۰میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، نیم‌سکه شش میلیون و ۳۵۰ هزار تومان و ربع‌سکه چهار میلیون و ۵۰ هزار تومان خرید و فروش شد.

  کشتی‌آرای همچنین قیمت داد و ستد هر سکه یک گرمی را دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: قیمت هر مثقال طلا چهار میلیون و ۵۶۵ هزار تومان بود.

  وی افزود: همچنین هر گرم طلای ۱۸ عیار با قیمت یک میلیون و ۵۳ هزار تومان و هر گرم طلای ۲۴ عیار هم یک میلیون و ۴۰۵ هزار تومان داد و ستد شد.

  و همچنین هر اونس طلا در بازار جهانی با توجه به تعطیلی آخر هفته این بازار ۱۷۴۵ دلار معامله شد.

  به گزارش همشهری آنلاین،‌ امروز شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ در ساعت ۱۲ و ۳۰ دقیقه نیز هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید (امامی) با کاهش قیمت ۸۲ هزار تومانی نسبت به پنج‌شنبه گذشته ۱۰ میلیون و ۵۴۹ هزار تومان معامله شد.

  اما هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با کاهش ۲ هزار تومانی قیمت، نیز ۱۰ میلیون و ۳۹۸ هزار تومان معامله شد.

  نیم‌سکه بهار آزادی نیز با قیمت شش میلیون و ۳۸۰ هزار تومان معامله شد که قیمت آن ۳۰هزار تومان نسبت به پنج‌شنبه گذشته افزایش یافت. ربع ‌سکه بهارآزادی نیز امروز با قیمت چهار میلیون و ۷۵هزار تومان معامله شد که ۱۰ هزار تومان نسبت به پنج‌شنبه گذشته افزایش قیمت داشت. قیمت هر سکه یک گرمی نیز به دو میلیون و ۳۰۰هزار تومان رسید که با ۱۰هزار تومان افزایش نسبت به پنج‌شنبه گذشته معامله شد.

  قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز به قیمت یک میلیون و ۵۰ هزار تومان رسید که ۵ هزار تومان بیشتر از پنج‌شنبه گذشته بود. امروز قیمت اونس جهانی طلا نیز ‌۱۷۴۳ دلار اعلام شد.
 • این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
 • دیدگاه کاربران
  نام شما :

  پیام شما :جدیدترین ها

پربازدیدترین ها

محبوبترین ها