صفحه اصلی اخبار درباره ما ارتباط با ما telegram
صرافی ناظران
صرافی ناظران
صرافی ناظران
 • نوشته شده در تاریخ ۱۳۹۴/۰۶/۰۵
  تعداد نظر :(#)

  دستور وزیر صنعت برای اختصاص ارز مبادله‌ای به واردات ۱۲۰ ردیف تعرفه‌ای لباس


  به منظور جلوگیری از قاچاق پوشاک با دستور وزیر صنعت ۱۲۰ ردیف تعرفه‌ای لباس از ۸ مرداد سال جاری ارز مبادله‌ای دریافت خواهند کرد.


 • به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس وزیر صنعت معدن و تجارت تغییر حدود 120 ردیف تعرفه از گروه 10 به گروه 9 کالایی را به گمرک ایران برای اجرا ابلاغ کرد.

  براین اساس رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در نامه‌ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت تغییر گروه کالایی تعدادی از ردیف‌های تعرفه (عموماً شامل لباس و متفرعات آن و پتو و زیرانداز سفری) را از گروه 9 از تاریخ هشتم مرداد ماه سال جاری اعلام کرد.

  در این نامه تاکید شده است که نوع ارز تعرفه‌های مورد اشاره تغییر نکرده و همچنان از محل ارز متقاضی ثبت سفارش می‌شود. مجموع حقوق گمرکی و سود بازرگانی ردیف‌های تعرفه مذکور که شامل دو فصل 61 و 62 و 6301 است و حدود 120 ردیف را در بر می‌گیرد 75 درصد و مالیات ارزش افزوده آنها (VAT) به میزان 9 درصد تعیین شده است.

  متن نامه به شرح زیر است: پیرو بند (3) تصمیمات متخذه در جلسه مورخ 1394.3.31 در خصوص بررسی راهکارهای مبارزه با قاچاق کالا به ویژه پوشاک به استحضار می‌رساند، با توجه به اینکه در حال حاضر یکی از مهمترین دلایل تشدید تجارت غیررسمی پوشاک، بالا بودن نرخ حقوق ورودی آن و قرار گرفتن در گروه کالایی دهم است. لذا به منظور جلوگیری از قاچاق کالای یاد شده پیشنهاد می‌گردد فصول 61 (لباس و متفرعات لباس، کشباف و یا قلاب‌باف) و فصل 62 (لباس و متفرعات لباس، غیرکشباف یا غیر قلاب‌باف) و همچنین ردیف تعرفه 6301 (پتو و زیرانداز سفری) از گروه دهم کالایی خارج گردند خواهشمند است دستور فرمایید در صورت موافقت، مراتب امر به ابلاغ گردد.

  در همین ارتباط فرود عسگری مدیرکل مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه گمرک ایران طی بخشنامه‌ای مراتب فوق را به گمرکات اجرایی ابلاغ کرد.
 • این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
 • دیدگاه کاربران
  نام شما :

  پیام شما :جدیدترین ها

پربازدیدترین ها

محبوبترین ها