صفحه اصلی اخبار درباره ما ارتباط با ما telegram
صرافی ناظران
صرافی ناظران
صرافی ناظران
 • نوشته شده در تاریخ ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
  تعداد نظر :(#)

  در اولین روز کاری فعال بازار ارز و سکه چه گذشت؟


  امروز شنبه ۱۷ فروردین‌ماه ۱۳۹۸ بازار طلا و ارز تهران روی مدار صعودی حرکت کرد.

 • قیمت سکه طرح جدید امروز با ۸۰ هزار تومان افزاتیش به میانه کانال ۴.۷ میلیون تومانی رسید و مثقال طلای آبشده با رشد ۱۵ هزار تومانی در نیمه بالای کانال ۱.۸ میلیون تومان واقع شد.

  قیمت دلار آمریکا در صرافی‌های رسمی تغییر چندانی نداشت و در حدود ۱۳۲۰۰ تومان باقی ماند، اما در بازار غیر رسمی قیمت دلار از ۱۱۳۵۰۰ تومان عبور کرد.

  بازار طلا و ارز تهران در نخستین روز کاری فعال خود در سال ۱۳۹۸ با صعود قیمت‌ها همراه شد. صبح امروز به رغم اینکه صرافی ملی قیمت دلار و یورو را بدون تغییر نسبت به روز‌های اخیر روی تابلو برد، اما طلا و سکه با صعود قیمت بازگشایی شدند. در ادامه نیز بازار به‌طور کلی روند صعودی را پیمود تا بازار طلا و ارز نخستین روز هفته را روی مسیر صعودی بپیماید.

  فعالان بازار دو عامل بیرونی عمده را زمینه‌ساز رشد قیمت‌ها در بازار داخلی دانستند. نخستین عامل محرک قیمت‌ها در روز شنبه، عبور نرخ حواله درهم از مرز ۳ هزار و ۷۰۰ تومان بود، اگرچه بعدازظهر با مدیریت بازارساز نرخ حواله درهم به زیر این مرز بازگشت. قیمت حواله درهم امروز روی عدد ۳ هزار و ۶۹۰ تومان بسته شد و با این سطح از قیمت حواله درهم، ارزش دلار در بازار داخلی با توجه به نرخ برابری درهم به دلار در بازارهای جهانی، می توانست بالای ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان باشد.

  دومین عاملی که منجر به افزایش خریدهای ارزی شد، اعلام احتمال تحریم سپاه پاسداران از سوی آمریکا توسط برخی رسانه‌های خبری خارجی و سپس انتشار و برجسته‌سازی آن در کانال‌های معامله گران بود. عده ای از فعالان بازار باور داشتند، قیمت دلار در روزی که تحت تاثیر دو عامل محرک افزایشی قرار داشت، توسط بازارساز مدیریت شد.

  قیمت انواع سکه و طلا

  سکه امامی (طرح جدید) هفته گذشته با قیمت ۴ میلیون و ۶۷۰ هزار تومان به کار خود پایان داد و امروز شنبه با نرخ ۴ میلیون و ۶۸۵ هزار تومان بازگشایی شد. در معاملات ابتدایی سکه وارد به مرز ۴.۷ میلیون تومان رسید و به سرعت از آن عبور کرد. سکه طرح جدید تا لحظه تنظیم گزارش (حوالی ساعت ۵ بعدازظهر) به ۴ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان رسید.
 • این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
 • دیدگاه کاربران
  نام شما :

  پیام شما :جدیدترین ها

پربازدیدترین ها

محبوبترین ها